Коло учасників Другого мистецького online-фестивалю «ХатаФест» розширилось до 300 творчих особистостей з 9 областей України і не тільки

 

Розпочинаючи від Всесвітнього Дня поезії (21 березня) і завершуючи Днем перепоховання Тараса Шевченка (22 травня) в соціальній інтернет-мережі Фейсбук  відбувся Другий мистецький online-фестиваль «ХатаФест». Організатори фестивалю: Комунальний заклад «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара» Херсонської обласної ради,  Громадська організація «Херсонське обласне бібліотечне товариство» та Громадська організація «Українська Хата – талантами багата».

 Приємно, що число творчих особистостей, які долучилися до кола учасників фестивалю, в порівнянні з попереднім  значно зросло. Якщо в Першому фестивалі взяло участь 145 митців, то вже у Другому – понад 300 творчих особистостей з 9 областей України, а також з Італії та Німеччини. Найбільш чисельними були вокальні колективи. Хоча з 18 колективів найбільше переглядів  (1483) з лемківською народною піснею «Душко моя»  здобув небагаточисельний вокальний дует «Добре удвох», до складу якого входять Леся Королик (Італія) та Петро Жаховський (Україна). Запис пісні в zoom-конференції став прекрасним прикладом для створення online-колективів в мережі Інтернет. І друга пісня цього ж колективу на музику Сергія Андрущака та вірші Якова Костенка «Ти заграй на гітарі» набрала також немало переглядів (255). Дует «Добре удвох» здобули кубок переможця фестивалю «ХатаФест».

 Яскраво проявили себе народний ансамбль народних інструментів «Ладоніта» (с. Чулаківка Скадовського району Херсонської області) з українською народною піснею «По садочку ходжу» (227 переглядів) та народний ансамбль народної пісні «Кучерянка» (с. Кучерське Борозенської ОТГ Бериславського району Херсонської області) з українською народною піснею «За нашою слободою» (159 переглядів). Цілий віночок  українських народних пісень в сучасній обробці представив на суд глядачів вокальний дует «DvaЯda», до складу якого входять співачка з міста Олешки Херсонської області Антоніна Потужня та співачка із села Станіслав Херсонської області Світлана Гаврилів. І хоча із 6 конкурсних пісень українська народна пісня «Розпрягайте, хлопці, коней» набрала найбільше переглядів (140) і це явно не є лідером фестивального розмаю, проте оригінальне представлення творчого доробку, я впевнений, залишиться у пам’яті користувачів мережі Фейсбук.

Серед авторів-виконавців певно слід відзначити Наталію Ярмошевич (м. Дубровиця Рівненської області) з авторською піснею «Весна дощів медових» (30 переглядів),  Наталію Камінську (м. Львів) з авторськими піснями «Пієта» (2 947 переглядів) і «В Тобі сховаюсь я» (92 перегляди), Галину Запорожченко з авторськими піснями «Равликове свято» (54 перегляди) та «Усе минає» (744 перегляди), Романа Бойчука (м. Івано-Франківськ) з піснею «В обіймах» (284 перегляди),  а також автора-виконавця Юлію Ометюх з авторськими піснями «Донечка», «Українці» та «Ніхто Тебе не чує». Остання пісня набрала 2 258 переглядів. Авторська поезія співачки і автора виконавця Юлії Ометюх набрала чи не найбільше переглядів серед поетів. Її вірш «Пам’яті Небесної Сотні» набрав 3 013 переглядів станом на 22 травня 2021 року. Серед авторів-виконавців удостоєна кубка переможця Наталя Камінська (м. Львів).

Із 38 поетів, які представили свою поезію на фестивальному розмаї, слід відзначити високо естетичний рівень поезії Надії Теленчук (м. Берлін, Німеччина) та Надії Бойко (м. Львів, Україна). Остання своєю поемою «Маруся» вразила найбільш вибагливого шанувальника українського слова. Адже не лише високохудожній твір заслуговує на шану, а і музика підібрана для професійного декламування твору. А пісочна анімація, яка супроводжує твір, взагалі зачаровує. Відповідно 616 переглядів – це іще не кінцевий результат. Поема Надії Бойко «Маруся» з кожним днем набирає розголосу і набирає ваги серед користувачів мережі Фейсбук. Тож і кубок переможця серед поетів виборола Надія Бойко та Юлія Ометюх (м. Львів).

 Хотілося б відзначити і авторську мелодекламацію творів Алли Бійчук «Дощик і бощик» та «Як сон казки розповідав». Також порадували своєю життєдайною поезією Галина Химочка та Леся Гук з Львівщини, Наталія Жовнір та Галина Вовченко з Полтавщини, Олександр Савченко з Черкащини та Анна Омельчук, Люба Пронько, Анна Славич,  Світлана Кошолап і Марина Сакара з Херсонщини.

Якісне виконання творів Ліни Костенко та Лесі Українки шанувальники українського слова мали змогу почути у виконанні кількох десятків школярів херсонських шкіл та ліцеїв, відео з якими нам люб’язно представив Херсонський Палац дитячої та юнацької творчості. Не менш цікавими виявились і виступи вихованців Чулаківської дитячої школи мистецтв (керівник Світлана Киселюк) та Бехтерської дитячої музичної школи імені Б.К. Сташенка (керівник Марта Поліщук). У виконанні юних читців прозвучали твори О. Роговенко, Л. Лєгостаєва, О. Науменко, А Костецького, Н. Забіли, Л. Костенко та інших. Приємно вразили і вихованці закладу дошкільної освіти №9 міста Херсон 6-річна Мілана Гриньків (405 переглядів і 118 лайків) з віршем Марини Сакари «Подаруйте мені крила» та 4-річна Єва Ярославцева (428 переглядів та 103 лайків) з віршем Марини Сакари «Горобець-нахаба». Відповідно кубок переможця серед читців виборола наймолодша учасниця фестивалю Єва Ярославцева (м. Херсон).

Єдиний учасник фестивалю у номінації «Українська національна кухня» -  херсонський школяр Олександр Поліщук представив на суд глядачів оригінальний віршований рецепт приготування українського борщу, за що йому і автору віршованого рецептe  Тетяні Леонт’євій щиросердно дякуємо і надсилаємо диплом учасника фестивалю та приз від партнера фесту.

Серед солістів-вокалістів Другого мистецького online-фестивалю «ХатаФест» слід відзначити високий рівень усіх 22 допущених до участі у фестивалі співаків, бо були і ті, їх більше 10, яким ми рекомендували доопрацювати  записи їхнього  виконання того чи іншого твору. Із 22 солістів яскраво представили свою вокальну майстерність Debrian (749 переглядів) з піснею Дениса Тункіна (м. Херсон) та Романа Бойчука (м. Івано-Франківськ) «Ляльковод», прекрасна співачка Леся Королик (Італія) з піснями «Досадонька» (720 переглядів), «Тихо над річкою» (166 переглядів) та «Місто спить» (76 переглядів), чарівна  Алла Бійчук (с. Горохівське Баштанського району Херсонської області) з піснею «Степом» ( 288 переглядів), загадкова Світлана Гаврилів (с. Станіслав Херсонської області) з віночком українських естрадних пісень, серед яких вирізняється пісня Марини Маковій «Сини України» (143 перегляди), а також  ніжна Тетяна Дудкіна (м. Херсон) з піснею Андрія Білецького (США) на слова Олега Олексюка (Україна) під назвою «У чарівну ніч Купала» та  чуйна Юлія Ометюх (м. Львів) з піснею Галини Химочки «Моліться, люди» (1 105 переглядів), але найбільш затребуваною виявилась пісня Лесі Горової на слова Галини Кавки «Живи, Україно» у виконанні Ольги Багдай (50 108 переглядів). Хотілося б подякувати за справжні відео-шедеври співакам Вікторії Яцентюк (смт Велика Олександрівка Бериславського району Херсонської області) та Антону Коломійцю (м. Херсон). Представлені ними кліпи вражали не лише вокальними здібностями конкурсантів, а і якісною роботою відео-операторів та відео-режисерів. За що низький уклін професіоналам з великої літери.

Також щиросердно дякуємо українським вишивальницям Ользі Погорілій (с. Надеждівка Херсонської області) та Інні Рибалкіній (м. Олешки Херсонської області) за активну участь у фестивалі «ХатаФест». Їхні авторські роботи наснажують вірити у силу української вишивки. Тут і обрядові рушники, і рушники весільні, і серветки, й подушки, і картини, які несуть красу родинного краю. Сподіваємося, що третій сезон фестивалю «ХатаФест» надасть нам радість побачити  ще не одну українську вишивку від талановитих майстринь та почути  нові авторські пісні та поезії від обдарованих Божим даром краян.

Олег Олексюк,

Заслужений працівник культури України,

співорганізатор фестивалю «ХатаФест»

 

Автор статті: