Кулик Валерій Павлович

Кулик Валерій Павлович
Кулик Валерій Павлович

Кулик Валерій Павлович народився 5 серпня 1948 року в селищі Чаплинка в родині освітян.

Закінчив факультет української філології Херсонського педагогічного інституту. Працював корреспондентом районних газет у Чаплинці, Білозерці, Цюрупинську, Новій Каховці, створив і керував літературною студією "Біле озеро", а сьогодні очолює літературно-мистецький гурт "Таврійський первоцвіт".

Перші вірші Валерія Кулика було опубліковано у Чаплинській районній газеті "РадянськаТаврія" 1961 року, а перша книжка поета "Відстані" побачила світ у видавництві "Таврія" у 1978 році.

Сьогодні творчий доробок майстра слова нараховує близько двох десятків поетичних збірок та чотири пісенних.

Поезія В.П.Кулика приваблює своїм широким тематичним діапазоном: патріотична ("Розмова з сином", "Світ мій світає в тобі, Українонько"), філософсько-етична ("Балада про вічне дерево", "І слухати зорю..."), мистецька ("Рожевий духоцвіт м'якої глини"), героїчна ("Бунтарська кров", "На Каховському плацдармі"), історична ("Колективізація", "Голод").

Наскрізними у творах поета є образи саду, хліба, материнської хати, рушника, ластівки, ромашки, за допомогою яких автор прагне утвердити в довколишності високі ідеали добра і краси, гуманності і благородства.

Мова поезії митця напоєна буйними соками рідної землі, вишукана й проста, барвиста і прозора, емоційна і розважлива.

В змістовній індивідуальній поетичній стилістиці Валерія Кулика форма посідає важливе місце. Саме про це свідчать його численні сонети, майстерно довершені вінки сонетів, а також філігранні переклади сонетів та вінків сонетів.

Працював старшим редактором телебачення Херсонської облдержтелерадіокомпанії "Скіфія", автором та ведучим літературно-мистецьких телевізійних програм. Член НСЖУ.

Кулик Валерій Павлович член Національної спілки письменників України з 1996 року, лауреат і дипломант кількох Міжнародних та Всеукраїнських телевізійних фестивалів. А телепрограма "Ахалцихе – квітка надії" про національні меншини Херсонщини у 2005 році була удостоєна гран-прі на Міжнародному телефестивалі у Донецьку. Заслужений діяч мистецтв України (2009).

Твори: "Озимина" (1981), "З когорти правофлангових" (1985), "Дорога до тебе" (1989), "Трояндове вино" (1994), "Відлуння любові" (1995), "Уста твої ніжніші за корали..." (1997), "Світився гранями сонет" (2000), "Колодязь у степу" (2002), "Алегорії вишневого саду" (2004), "У мареві мальв" (2006), "Світло в тунелі" (2017), "Трояндове вино" (2018), "Золотий перетин" (2020).

 

Кулик В., Олексюк О.
Під час заходу, присвяченого 85-ти річчю О.Гончара. ХОУНБ.
Валерій Кулик, Олександр Бутузов, Анатолій Кичинський. 2007 р.
Валерій Кулик