Плоткін Володимир Семенович

(7.11.1931 – 18.06.2006)
поет, есеїст, перекладач

Володимир Плоткін народився 7 листопада 1931 року в Херсоні. Навчався у Херсонській гімназії № 20, а згодом - у  Херсонському сільськогосподарському інституті (нині - Херсонський державний аграрно-економічний університет). Працював робітником на  суднобудівному заводі ім. Комінтерна. У 1953-1955 роках продовжив навчання у Херсонському фінансовому технікумі. Деякий час працював фінансовим інспектором у Миколаївській області. З 1960 року продовжив трудову біографію у Херсонському проектно-конструкторському технологічному інституті, де пропрацював 34 роки.
Як поет Володимир Плоткін дебютував 1991 року, хоча писати почав ще зі шкільної лави. Першою побачила світ збірка поезій “Аз есмь”. Згодом вийшли друком поетичні книжки “Земля обетованная” (1992), “На реках Вавилонских” (1994), “Галопом по Европам” (1995), поема “Мальчишки нашего двора” (2004). Написав дві поеми у співавторстві з херсонською поетесою Аллою Жур, які вийшли у вигляді буклетів у 2000 році: “Грибные дожди” и “Недетские картинки”.
Ще пізнішим відбувся дебют Володимира Плоткіна як дитячого письменника - збіркою “Чарівна абетка” (1996). Рік потому видав наступну книжку для малечі “Есть у каждого родня”. 
Поява “Чарівної абетки” викликала в літературних колах Херсонщини відчутний резонанс. Це була перша і єдина книжка російськомовного єврейського поета Володимира Плоткіна українською мовою, а сам жанр абетки - і складний, і водночас привабливий для письменників, бо завжди викликає інтерес як у дітей, котрі йдуть до школи, так і в батьків. Не обійшлося у книжці і без гумору.
Друкувався у пресі та літературно-художніх альманахах “Степ”. Низка поезій увійшла до колективних збірників “Малючок Степовичок”, “Таврія поетична”, “Гойдалки над степом”, а вірш “Чайки” - до антології “Украина. Русская поэзия. ХХ век” (2007). Перекладав поетичні твори зі слов’янських та єврейської мов.
 Володимир Плоткін - упорядник та редактор збірки поетів-євреїв Херсона “Голос надежды” (1998), до якої увійшли також і деякі його поезії , в т. ч. дитячі.
З 1996 по 2000 роки Володимир Семенович очолював літературний клуб “Елінг”. 
Поет був членом Національної спілки письменників України (1997).
Володимира Семеновича Плоткіна не стало 18 червня 2006 року.