День української писемності та мови відзначили разом з учнями

З нагоди святкування Дня української писемності та мови 9 листопада 2020 року нами спільно з дирекцією та педагогами Східненської ЗОШ Музиківської ОТГ Білозерського району організовано та проведено виїзне засідання Артлабораторії «Українська Хата – талантами багата». Протягом чотирьох уроків з учнями шостого, сьомого, восьмого та десятого класів вищезазначеної школи проведено ознайомлення з новітнім інноваційним проєктом обласної книгозбірні імені Олеся Гончара, який розпочав свій поступ ще 1 грудня 2018 року. Учні мали змогу зануритися в історичну минувшину соборної України, дізнатися про громадську діяльність світочів української літератури Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Миколи Чернявського, Дніпрової Чайки, Теофана Василевського, Миколи Братана, Дмитра Кременя та інших в лавах Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Школярі дізналися про арсенал сучасних літературно-мистецьких альманахів, покликаних допомогти в реалізації талантів юних обдарувань.

Учні розгадували мовознавчі загадки, ділилися своїми літературознавчими знахідками та дегустували літературні новинки із серії книжкових видань «Бібліотечка Артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара», які протягом 2019-2020 років вийшли друком у Херсонській філії Видавничого Центру «Просвіта» і налічують на сьогоднішній день вже понад десять авторських збірок від завсідників Артлабораторії.

Попереду нові звершення і нові зустрічі з юними обдаруваннями. Шануймося! Єднаймося в Українській Хаті, яка талантами багата!

Олег Олексюк,

Заслужений працівник культури України,

Керівник проєкту «Українська Хата – талантами багата».

 

Автор статті: 

Персоналії: