Співоча душа України вилунювала в «Українській Хаті»

Перше цьогорічне засідання арт-лабораторії «Українська Хата – талантами багата» відбулося 22 січня, у День Соборності України, у світлиці відділу мистецтв бібліотеки. Очі завсідників «Української Хати» горіли радістю зустрічі з однодумцями, коло яких помітно розширюється.
Присутні мали можливість ознайомитись із тернистою і непростою дорогою життя та творчості січневих ювілярів – легендарної поетеси Марусі Чурай, 395-річчя від дня народження якої святкує світове українство; вірного сина «Смаглявої Таврії», видатного українського поета Миколи Братана та сподвижника українського відродження 1960-х рр., всесвітньо відомого українського поета Василя Симоненка, яким у ці січневі дні мало б виповнитися 85 років. Чуттєві українські народні пісні у виконанні Народного хору «Дніпровські передзвони» Херсонського обласного Палацу культури (кер. – Анатолій Москаленко) та Народного ансамблю народної пісні «Славутянка» Херсонського обласного Палацу молоді та студентів (кер. – Ольга Куракіна) розчулили українську душу. А професійно і щиросердно виконані лауреатами всеукраїнських конкурсів вокалістів Іваном Бурлакою і Тетяною Дудкіною українські естрадні пісні на слова Миколи Братана та Василя Симоненка відлунювали у серцях глядачів і переростали у величне стоголосся присутніх шанувальників українського мистецтва.
Відвідувачів арт-лабораторії своєю неймовірною красою вразили нові роботи української вишивальниці Ганни Гладченко та унікальні квіти майстра стилю шеббі-шик, нашої землячки Оксани Наливайко, які були презентовані на засіданні.
Усі присутні мали змогу насолодитися творчими знахідками українських поетів Віктора Тютюна, Анатолія Дунаєва, Валентини Липенко-Винник, Лесі Щербини, Василя Гайдамаки та інших, а також поласувати українським пирогом з яблуками від господині «Української Хати» Оксани Олексюк.
Тож і нині засідання відбулося в теплій, по-родинному затишній атмосфері, де співоча українська душа розцвітала і наснажувалася на єднання краян в єдину родину Соборної України.

 
Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проекту.

Автор статті: 

Персоналії: