Заради миру та щастя у оселях Соборної України

У залі каталогів Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара 14 січня 2020 року відбулось вже третє засідання краян в рамках проєкту «Самоцвіти України». Близько сотні шанувальників сучасної української літератури мали унікальну можливість зустрітися з нашою землячкою, відомою українською письменницею, журналістом-міжнародником Ганною Гороженко. На зустрічі поважні місцеві журналісти на чолі із головою Херсонської обласної організації НСЖУ Валерієм Долиною та майстри красного письменства разом із творчою юнню з Херсонської Загальноосвітньої школи №13 та Херсонського ліцею харчово-смакової промисловості поринули у світ історичних відкриттів про славну минувшину української аристократії ХVIII століття, яка брала безпосередню участь у розбудові капіталістичної Європи. Ми дізналися про надзвичайно захоплюючі і неординарні факти із життя яскравої представниці українського народу – княгині Ізабелли Любомирської. Саме вона і є головною героїнею нового історично-пригодницького роману Ганни Гороженко «Воля Ізабелли»,  деякі примірники якого  були люб’язно подаровані авторкою з дарчим надписом обласній книгозбірні імені Олеся Гончара та бібліотеці-філії №14 імені Миколи Чернявського.

Нагадаю, що роман нашої землячки Ганни Гороженко «Воля Ізабелли» наприкінці 2019 року вийшов друком у Харківському видавництві «Фоліо» і вже зараз входить в десятку кращих історичних романів сучасної України.

Школярі та студенти у спілкуванні із засновницею відділу міжнародних новин на «5 каналі» Ганною Гороженко, яка понад 5 років була спецкором телеканалу «Інтер» у Лондоні (Великобританія), а нині працює редактором відділу міжнародних нових на телеканалі «СТБ», мали радість дізнатися про особливості роботи на ниві журналістики, що, певно, додасть їм наснаги у виборі професії свого життя.

На заході присутні мали можливість почути від  засновника і модератора  проєкту «Самоцвіти України»  Олега Олексюка цікаві факти із життя Василя Великого, про особливості  улюбленого свята Василя, якого українці та інші європейські нації завжди вважали покровителем землеробства, і саме тому в цей день основним обрядом було засівання осель збіжжям. Перший посівальник на Старий Новий рік, як правило, приносить у дім щастя.

Увіруємо, що наші засівання історичної правди у душі земляків, сприятимуть миру та щастю у оселях Соборної України. А щедрівки у виконанні народного ансамблю народної пісні «Червона калина» обласного Палацу культури (кер. Ганна Гура) та сучасні українські пісні у виконанні лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокалістів Богдана Палія сприятимуть відродженню української духовності та культури на теренах смаглявої Таврії.

Олег ОЛЕКСЮК,

Заслужений працівник культури України,

керівник проєкту «Самоцвіти України».

 

Автор статті: 

Персоналії: