Зазвучала «Степова симфонія»

Початок 2020 року ознаменувався гарною подією – на літературному небосхилі задзвеніла «Степова симфонія» (Херсон, 2019). Презентація антології творів херсонських письменників відбулась 9 січня 2019 року в обласній книгозбірні ім. Олеся Гончара. До книги увійшли прозові та поетичні доробки 27 спілчан, які входять до складу Національної спілки письменників України від Херсонщини. 
Ідейним натхненником і керівником проекту випуску антології став поет і літературознавець, голова Херсонської обласної організації НСПУ Василь Степанович Загороднюк, редактором – письменниця Олена Маляренко. Під час свого виступу Василь Загороднюк наголосив на тому, що книга «Степова симфонія» є своєрідним продовженням антології «25», яка вийшла друком 2017 року. Також Василь Степанович підкреслив, що інформаційну підтримку під час підготовки антології надав краєзнавчий відділ обласної універсальної наукової бібліотеки, менеджером проекту виступило управління культури Херсонської ОДА.  Нинішнє видання об’ємніше, доповнене новими творами, новими авторами, творчими довідками та фотографіями письменників. 
На презентацію завітали письменники, шкільні бібліотекарі, вчителі української мови і літератури – слухачі Херсонської академії неперервної освіти, представники літературних студій, шанувальники художнього слова. Присутні мали змогу почути авторське виконання віршів від Назара Діброви, Василя Загороднюка, Миколи Каляки, Анатолія Кичинського, Валерія Кулика, Олени Маляренко, Василя Мелещенка, Олега Олексюка, Людмили Степаненко, Наталії Чернишенко. Своєю творчістю поділилися також Валерія Тищенко, Еппі Граф і Анатолій Дунаєв. 
Наприкінці заходу Василь Загороднюк розповів про задум підготувати і видати збірку поезій про степ херсонських авторів й закликав присутніх подавати свої твори до майбутньої книги. А примірники антології «Степова симфонія» з автографами авторів були передані до загальноосвітніх закладів міста та області для ближчого знайомства школярів із творчістю письменників-краян.

Оксана Токовило,

краєзнавець

Персоналії: