Контакти:

  •   Херсон, пр. Ушакова, 16
  •   Голова ХОО НСПУ Загороднюк В.С.
  •   +38 095-50-33-108
  •   vzagorodnuk1955@gmail.com
  •   Олексюк Олег Васильович
  •   +38 066-58-50-767

Члени ХОО НСПУ

Щерба Таїсія Миколаївна
Педченко Володимир Васильович
Марущак Анатолій Петрович
Василенко Микола Олександрович
Маляренко Олена Миколаївна
Кичинський Анатолій Іванович
Олексюк Олег Васильович

Кулик Валерій Павлович

Кулик Валерій Павлович

Кулик Валерій Павлович народився 5 серпня 1948 року в селищі Чаплинка в родині освітян.

Закінчив факультет української філології Херсонського педагогічного інституту. Працював корреспондентом районних газет у Чаплинці, Білозерці, Цюрупинську, Новій Каховці, створив і керував літературною студією "Біле озеро", а сьогодні очолює літературно-мистецький гурт "Таврійський первоцвіт".

Перші вірші Валерія Кулика було опубліковано у Чаплинській районній газеті "РадянськаТаврія" 1961 року, а перша книжка поета "Відстані" побачила світ у видавництві "Таврія" у 1978 році.

Сьогодні творчий доробок майстра слова нараховує близько двох десятків поетичних збірок та чотири пісенних.

Поезія В.П.Кулика приваблює своїм широким тематичним діапазоном: патріотична ("Розмова з сином", "Світ мій світає в тобі, Українонько"), філософсько-етична ("Балада про вічне дерево", "І слухати зорю..."), мистецька ("Рожевий духоцвіт м'якої глини"), героїчна ("Бунтарська кров", "На Каховському плацдармі"), історична ("Колективізація", "Голод").

Наскрізними у творах поета є образи саду, хліба, материнської хати, рушника, ластівки, ромашки, за допомогою яких автор прагне утвердити в довколишності високі ідеали добра і краси, гуманності і благородства.

Мова поезії митця напоєна буйними соками рідної землі, вишукана й проста, барвиста і прозора, емоційна і розважлива.

В змістовній індивідуальній поетичній стилістиці Валерія Кулика форма посідає важливе місце. Саме про це свідчать його численні сонети, майстерно довершені вінки сонетів, а також філігранні переклади сонетів та вінків сонетів.

Працював старшим редактором телебачення Херсонської облдержтелерадіокомпанії "Скіфія", автором та ведучим літературно-мистецьких телевізійних програм. Член НСЖУ.

Кулик Валерій Павлович член Національної спілки письменників України з 1996 року, лауреат і дипломант кількох Міжнародних та Всеукраїнських телевізійних фестивалів. А телепрограма "Ахалцихе – квітка надії" про національні меншини Херсонщини у 2005 році була удостоєна гран-прі на Міжнародному телефестивалі у Донецьку. Заслужений діяч мистецтв України (2009).

Твори: "Озимина" (1981), "З когорти правофлангових" (1985), "Дорога до тебе" (1989), "Трояндове вино" (1994), "Відлуння любові" (1995), "Уста твої ніжніші за корали..." (1997), "Світився гранями сонет" (2000), "Колодязь у степу" (2002), "Алегорії вишневого саду" (2004), "У мареві мальв" (2006), "Світло в тунелі" (2017), "Трояндове вино" (2018), "Золотий перетин" (2020).

 

Кулик В., Олексюк О.
Під час заходу, присвяченого 85-ти річчю О.Гончара. ХОУНБ.
Валерій Кулик, Олександр Бутузов, Анатолій Кичинський. 2007 р.
Валерій Кулик