Свято душі

 

Саме так охарактеризували присутні другу зустріч в рамках проєкту «Гордість Херсонщини», яка відбулася 22 лютого 2020 року у світлиці відділу мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Віртуозна гра на гармошці та баяні легендарного музиканта і композитора, заслуженого працівника культури України, народного гармоніста України Михайла Баєва та його учня, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів гармоністів Станіслава Кандиби вразила серця глядачів, певно, саме тому ми неодноразово чули в залі гучні вигуки «Браво!»

Керівник проєкту Олег Олексюк ознайомив краян з карколомними злетами у творчому житті маестро, який з 5 років від народження і до сьогодні, коли йому виповнилось вже 81, ніколи не зраджував гармошці з баяном, щодня від 2 до 8 годин він присвячує грі на улюблених музичних інструментах.

З відеофільмів про нього, а їх понад 50 загальною довжиною понад 30 годин часу, глядачі могли почути виступи уславлених народних колективів Станіславської Дитячої школи мистецтв: народного оркестру народних інструментів, народного ансамблю народної пісні «Ольвія» та Народного вокального чоловічого ансамблю «Ясени», якими понад 35 років незмінно керує Михайло Феодосійович Баєв. Також цікавим і незаангажованим були виступи фанатів уславленого музиканта – учасників Народного ансамблю народної пісні «Велетняночка» Велетенського СБК (кер. Микола Буднік), солістки колективу Світлани Мішиної та лауреата всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки, який також свій творчий шлях розпочинав з уроків гри на гармошці.

Пригадували і висловлювання про майстра гри на гармошці легендарних Людмили Зикіної та Льва Лещенка, Дмитра Гнатюка та Святослава Марцинковського. Чимало схвальних відгуків ми почули і у нашому традиційному розділі зустрічі «Вільний мікрофон» від шанувальників: заслуженого журналіста України Любов Лагутенко, методиста Станіславського СБК Людмили Нікіфорової, відомого поета-пісняра Анатолія Дунаєва та кандидата педагогічних наук, директора Херсонської ДМШ №3, композитора Ігора Полевікова.

Захід відбувся на високому організаційному рівні і надав глядачам чимало позитивних емоцій.

Олег ОЛЕКСЮК,

Заслужений працівник культури України,

Керівник проєкту «Гордість Херсонщини».

Автор статті: